Inspiracje i pomysły

Styl skandynawski we wnętrzach – czym się charakteryzuje?

Styl skandynawski we wnętrzach

Funkcjonalność, przytulność i prostota to cechy dzięki, którym styl skandynawski stał się tak popularny w ciągu ostatnich lat we wnętrzach naszych mieszkań.  Przytulny minimalizm to jedno z lepszych określeń tego stylu. Co jest kwintesencją stylu skandynawskiego?  Spróbujemy przeanalizować czym się charakteryzuje i czemu jest taki popularny. Przy okazji pokażemy Wam parę wizualizacji z naszymi lustrami  skandynawskimi. Nasze lustra można w niego wkomponować bez większego problemu.

Początki stylu skandynawskiego: gdzie, co i jak?

Styl skandynawski wywodzi się z północnej części Europy. Projektanci i designerzy ze Szwecji, Norwegii i Dani postanowili połączyć elegancję z wygodą.
Ich zaaranżowanie wnętrza ma związek ze stylem i filozofią życia. Styl ten zapoczątkował artysta, szwedzki malarz i architekt Carl Larsson żyjący na przełomie XIX i XX wieku.

Styl skandynawski – główne cechy i charakterystyka

Prostota, wykorzystanie naturalnych materiałów i codzienna funkcjonalność to główne cechy stylu skandynawskiego. Wnętrze musi cechować się praktycznością, komfortem i wyglądać estetycznie. Dużą rolę odgrywają naturalne akcenty jak np. drewniana podłoga, wiklina, kamień, wełniany koc o grubym splocie, ciepłe narzuty czy elementy z lnu i bawełny.  Zamiłowanie do naturalnych tkanin i dodatków nadaje przytulnego klimatu. W stylu skandynawskim ważna jest cena i by materiały były ogólnie dostępne. Dodatkowo  istotną kwestią jest podejście ekologiczne, wszystko z dbałością o środowisko, zgodnie z filozofia harmonii. Dlatego istotny dla Skandynawców jest handmade. Meble, które możesz wykonać sam świetnie wpisują się w założenia tej koncepcji.

Jak urządzić wnętrze w stylu skandynawskim?

Wnętrza w stylu skandynawskim stawiają na optyczne powiększenie przestrzeni do czego idealnie sprawdzają się lustra i zwierciadła. W naszym sklepie macie nie ograniczone możliwości wyboru lustra w stylu skandynawskim. Efekt taki wzbogaci jasna kolorystyka wnętrza (biele, beże, czasem szarości) i ograniczona ilość użytkowych mebli. Żaden dodatek nie jest przypadkowy dzięki temu w pomieszczeniu czuje się swobodę i nienachalny domowy luz. W ten sposób unika się nie potrzebnego ‘gracenia’ pomierzeń i ozdobnych ‘zakurzaczy’. Jednak pomieszczenia te  nie są puste, wszystko tutaj dobrze  współgra ze sobą.

Top 10 luster w stylu skandynawskim w Sordyl Szkło

  1. Model Idaho –czarne lustro owalne to alternatywa dla klasycznego owalnego kształtu, rama w dowolnym kolorze
  2. Model Natural – poziome lustro nieregularne – naturalny kształt bez ramy, wykończony estetycznym szlifem
  3. Model Floryda- lustro okrągłe z wypustką – koło nie musi być nudne, sprawdź koniecznie ten model
  4. Model Owal Classic – klasyka sama w sobie – owalne lustro bez ramy pasuje do każdego wnętrza, prosto i na temat
  5. Model Nevada- czarne lustro prostokątne – wariacja na temat prostokąta
  6. Model Magnolia – kolejny nieregularny kształt z dodatkiem rozproszonego oświetlenia LED
  7. Model Luizjana– owal w owalu, najczęściej ramę lustra wybieracie w kolorze złota- klasa…
  8. Model Carolina – kolejna odsłona owalu, a może prostokąta w owalu?
  9. Model Missouri – nieregularny kształt w formie łezki, lustro w ramie, kolor dowolny
  10. Model Alura – organiczny kształt przypominający plamkę, najnowszy hit sprzedaży