Inspiracje i pomysły

Minimalizm lustrzany: jak lustra mogą być wykorzystywane w prostych i minimalistycznych aranżacjach.

Lustro minimalistyczne

Jak dobrać lustro do minimalistycznego wnętrza? Do jakiej przestrzeni możemy wykorzystać minimalistyczne lustro? Jaką lustro pełni rolę każdy wie, ale tutaj musimy się zastanowić jaką funkcje ma spełniać w naszej przestrzeni: funkcję dekoracyjną czy użytkową? Możemy je wykorzystać jako ozdobę wnętrza lub jako użyteczny element lub połączyć te dwie opcje wybierając np. bardziej zwariowany kształt. Więc na co warto zwrócić uwagę wybierając minimalistyczne lustro?

Kształt i styl minimalistycznego lustra

Minimalistyczne lustro nie musi od razu oznaczać całkowitej prostoty i luster bez ramy. Najczęściej proponujemy jednak lustra bez ramy, ale nie oznaczają one monotonii i nudy. Dobrym wyborem lustra minimalistycznego bez ramy będzie lustro o nieregularnym kształcie jak np. nasz model poziomego lustra Natural lub lustro Alura. To przykład ciekawej propozycji, z jednej strony brak ramy sprawia, że jest delikatne, a z drugiej przyciąga dzikawym kształtem. To świetne uzupełnienie nowoczesnego wnętrza. Drugą propozycja może być lustro w czarnej cienkiej ramce, ale o prostym kształcie koła, owalu czy prostokątu. Tu możemy zaproponować nasz model Semi, Ohio czy Alpina. Rama delikatnie podkreśli wnętrze. W stylu minimalistycznym nie polecamy luster w ozdobnych, ciężkich ramach. Należy tez uważać z ilością luster. Tutaj polecamy raczej samotne kompozycje, a nie duety czy zestawy luster. Postaw na jedno lustro w aranżacji.\

Rozmiar lustra w stylu minimalistycznym

O ile w samej swej nazwie styl minimalistyczny ogranicza się do ilości to z rozmiarem możemy tutaj poszaleć. Mniej nie znaczy mniejszy. W minimalistycznym wnętrzu ważne jest otworzenie przestrzeni, a nic tego lepiej nie uczyni niż lustro. Należy jednak uważać i zwrócić uwagę na to by lustro nie odbijało zbyt dużej liczby mebli czy dekoracji minimalnego wnętrza. Sprowadzi to chaos i wrażenie przesytu, którego chcemy uniknąć. Jeśli dobrze przemyślisz urządzenie swojej przestrzeni na pewno uda Ci się wkomponować duże lustro, które otworzy przestrzeń.

W jakich stylach wnętrzarskich spotkamy minimalizm lustrzany?

Tak naprawdę lustro w stylu minimalistycznym odnajdzie się  w każdym stylu. Trzeba go tylko dobrze umiejscowić i zaaranżować. W stylu industrialnym i loftowym należy sprawdzi się lustro w prostej cienkiej ramie np. w kolorze czarnym. To z pewnością wybór ponadczasowy, który sprawdzi się na lata. Podkreślą one styl wnętrza, ale nie oderwą uwagi od reszty przestrzeni. W stylu glamour chcąc użyć lustra minimalistycznego musimy postawić na prosty kształt,a le np. w złotym kolorze. Z  kolei w stylu skandynawskim i nowoczesnym zastosujemy podstawowe kolory i proste formy. Możemy zaaranżować tu lustro w ramie o prostym kształcie, lub lustro nieregularne, ale bez ramy.

W naszym sklepie z lustrami znajdziesz rożne modele i rozmiary luster. Lustro bez ramy dopasuje się do każdego wnętrza i doda lekkości i spójności. Przy wyborze takiego lustra warto zwrócić uwagę na perfekcyjny szlif brzegów, tak by lustro wyglądało estetycznie. Lustra w delikatnej cienkiej ramie o klasycznym kształcie może podkreślić pozostałe dodatki w określonym stylu.

Wybór luster jest ogromny, ale myślę, że w przypadku minimalizmu lustrzanego dobrze sprawdzi się powiedzenie PIĘKNO TKWI W PROSTOCIE.