Inspiracja

Jakie lustro wybrać do salonu?

Lustro do salonu

Lustra to od zawsze nieodłączny element wystroju, który potrafi zachwycić  nas swoim wyglądem. Jest to zarówno element dekoracyjny dzięki swojej różnorodności kształtów, opraw, ram, ale także prosty element funkcjonalny. Wielu zależy na połączeniu tych dwóch cech. Na szczęście my w Sordyl Szkło wiemy jak wybrać lustro do salonu, jakie lustro sprawi się najlepiej, jaki model należy wybrać i gdzie najlepiej je umieścić. 

Jak zaaranżować lustro w salonie?

Częstym pomysłem w aranżacji lustra w salonie w trendach 2024 jest umieszczenie go na całej wysokości ściany. Nowoczesne wnętrza są dosyć wysokie przez co tak zamontowane lustro jeszcze bardziej otworzy przestrzeń i da spektakularny efekt. Ściana z lustra w salonie efektownie odbije światło przez co przestrzeń będzie jaśniejsza. Do takiego lustra możesz także zastosować oświetlenie Led w dowolnej barwie które doda elegancji i szyku, a przy wygaszonym pozostałym oświetleniu w salonie da  świetny efekt przytulnego wnętrza.

We wnętrzach o minimalistycznym wystroju doskonale sprawdzą się lustra w cienkich ramach. U nas dowolnie możesz wybrać kolor, od podstawowych: czarny, biały, złoty, do nieco bardziej szalonych: pastelowych czy wyrazistych barw. 

Coraz częściej w aranżacjach stosuje się lustra bez ramy, ale w nieregularnym, asymetrycznym kształcie. Takie lustro w dowolnej pozycji możesz powiesić np. nad kanapą czy  konsolą. Prezentuje się to bardzo nowocześnie i modnie. Jeśli natomiast jesteś fanem klasyki nic nie stoi na przeszkodzie by wybrać lustro np. w standardowym okrągłym, owalnym czy prostokątnym kształcie. 

Jakie lustro wybrać do salonu? Kształt i wielkość

Ważnym i podstawowym aspektem jest użytkowość lustra. To przecież element dekoracji, ale także element użytkowy. Istotne jest by spełniał swoją funkcję. Jakie lustro sprawdzi się do salonu? Jeśli zależy Ci na funkcjonalności wybierz lustro klasyczne o większym rozmiarze. Bez problemu się w nim przeglądniesz i otworzy twoją przestrzeń. Warto je umieścić w miejscu gdzie masz miejsce by swobodnie się  poruszyć bez potykania o kanapę czy stolik. Znajdź odpowiednie miejsce na lustro do salonu

Warto też zwrócić uwagę na styl lustra. Do wnętrza skandynawskiego czy minimalistycznego świetnie sprawdzą się zarówno lustra w cienkiej ramie jak i lustra gładkie o ciekawym nieregularnym kształcie. Przy aranżacji wnętrza glamour wpasują się lustra gładkie, ale też te w cięższych szklanych ramach. Świetnym rozwiązaniem będzie umieszczenie gładkiego prostokątnego lustra w sztukaterii na ścianie. Aby salon był spójny warto przeanalizować w jakim stylu elementy we wnętrzu już posiadamy. Dobrze wybierać jest podobne struktury czy kolory. Masz okrągły stolik kawowy i kanapę w obłym kształcie? Może warto zastanowić się nad lustrem w kształcie koła. Twoje wnętrze jest nowoczesne i geometryczne? Wybierz nieco bardziej symetryczne i bryłowate lustro. 

Jakie korzyści daje lustro w salonie?

Lustro w salonie to na pewno dobry wybór jeśli nie masz pomysłu na wymyślne dekoracje. Potrafi udekorować nawet najprostsze wnętrze i robi to doskonale. Najważniejszym plusem posiadania lustra w salonie jest powiększenie przestrzeni, co sprawia, że w takim pomieszczeniu czujemy się swobodniej. Dzięki lustrom wnętrza są rozjaśnione i pełne słońca i światłą, które odbijają.

Jeśli jeszcze zastanawiasz się jakie lustro wybrać do salonu poniżej lista naszych topowych luster wybieranych przez projektantów  i architektów do salonu w 2023 roku:

1) lustro Natural – poziome lustro nieregularne o ciekawym kształcie

2) lustro  Euforia – lustro okrągłe z LED, klasyczne

3) lustro Maryland- złote lustro o nieregularnym kształcie łezki

4) lustro Luizjana– alternatywa dla klasycznego lustra w owalnej ramie

5) lustro Lotus-  pionowe lustro nieregularne bez ramy