Inspiracje i pomysły

Lustro, a styl wnętrza w jakim ma się znajdować

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze lustra do nowego wnętrza? Czym się kierować ? Obecnie na rynku ogrom luster jest tak duży, że bez problemu do każdego wnętrza możemy dobrać lustro, które będzie do niego pasowało i dopełniało je. Oto parę wskazówek od producenta luster – Sordyl Szkło.

Jak zaaranżować lustro we wnętrzu?

Lustra w stylu skandynawskim

Obecnie najpopularniejszy styl we wnętrzach! Stonowane kolory i barwy, natura i prostota. Klasyczne kształty i bliskość natury. Najlepszym wyborem lustra w aranżacji wnętrz będą zatem lustra w ramie drewnianej. Kolory dominujące to biel, czarny lub rama z drewna. Kształt? Klasyczne koło, prostokąt lub tak popularny owal jak np. lustro CAROLINA czy złote lustro owalne IDAHO. Pamiętaj, że przy wyborze lustra do stylu skandynawskiego warto przełamywać bariery np.:. zmieniając kolor lub zmieniając klasyczny kształt. Pamiętajcie też, że styl ten lubi też dużą ilość światła, a to przecież lustra tak pięknie je odbijają i wprowadzają do naszych domów.

Lustra w stylu glamour

Przepych, luksus i kolory królewskie: głównie złoto i srebro. Rama może być prosta by dopełnić już zaprojektowane wnętrze lub mocna i masywna by dodać elegancji i charakteru. Charakterystyczne jest też widoczne wyeksponowanie luster i traktowanie ich nie tylko jako element funkcjonalny, ale przede wszystkim ozdobny dlatego powinny wisieć w widocznym miejscu. Dla fanów luster bez ram polecamy klasyczne lustro z fazowanymi krawędziami przypominającymi wykończenie kryształowe – pięknie odbijające światło! Z luster na naszym sklepie polecamy Ci model WIRGINIA w opcji złotej – koniecznie sprawdź!

Lustra w stylu klasycznym

To przede wszystkim synonim spójności. Często jeden element lub faktura czy kolor spaja całe wnętrze. Warto o tym pamiętać przy wyborze lustra do stylu wnętrza – dobrać jej kolor z palety barw jakie już mamy w pomieszczeniu. Drobne ozdobne elementy czy sztukateria są ważne i sprawiają, że całe pomieszczenie staje się przytulne. Świetnie sprawdzą się lustra o prostych geometrycznych kształtach jak koło: lustro MOON czy prostokąt jak model TOKIO.

Styl we wnętrzu, a wybór lustra

Lustra w stylu loftowym

Jednym z wyjątkowo modnych stylów wnętrzarskich jest styl industrialny, inaczej zwany loftowym. Jest efektem czasów kiedy wykorzystywano pozostałości po zamykanych fabrykach. Lustra świetnie odnalazły się w tym stylu! Lubi on nietypowe połączenia faktur czy elementów dlatego możesz wybrać lustro o niespotykanym kształcie jak np. model MISSOURI czy MONTANA. Czarną cienką ramę możesz bez problemu zamienić na bardziej masywną –napisz do nas! Świetnym i bezkonkurencyjnym wyborem będzie też lustro kratownica u nas nazwane MELBOURNE. Charakter tego lustra odzwierciedla w 100% ten styl, nawiązuje do metalowych przęseł stosowanych w fabrykach. Styl z dawnych lat świetnie zadomowił się w naszych współczesnych wnętrzach.

Lustra w stylu eklektycznym

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze lustra do stylu eklektycznego? Temat jest ciekawy, bo styl ten to połącznie pomieszania z poplątaniem, czyli mówiąc w skrócie panuje tu dowolność. Możesz swobodnie łączyć ze sobą elementy pozornie do siebie nie pasujące. Czyli jakie lustro wybrać? Takie jakie masz ochotę! Dowolność stylu, kształtu i koloru jest dowolna. W ofercie sklepu SORDYL SZKŁO znajdziesz chyba każdy kształt, kolor też nie sprawia problemu. A więc… może czarne lustro o nieregularnym kształcie w ramie? Puść wodzę fantazji, czekamy na twoje pomysły jakie lustro wybierzesz do swojego wnętrza.

Lustra w stylu rustykalnym

Ciepłe, przytulne i kojarzące się z wiejskim domkiem na wsi. Polecany dla osób, które lubią i chcą żyć w zgodzie z naturą. To jakie lustro wybrać do takiego wnętrza jest tak bardzo ważne i nie do końca łatwe. Lustro jest meblem dość nowoczesnym, wpasowanie go do takiego wnętrza musi być przemyślane. Polecamy ramy w klasycznym białym kolorze lub w odcieniach beżu. Albo klasyczne fazowane lustro, które otworzy pomieszczenie, ale nie będzie w nim dominowało.