Inspiracje i pomysły

Lustra w filozofii Feng Shui

Lustra w filozofii feng shui

Według ekspertów Feng Shui, właściwy wybór lustra może „wyleczyć” problemy związane z przestrzenią, w której jest umieszczone. Lustra mogą odbijać złą energię i odsyłać ją tam, skąd przyszła. Potrafi też przyciągnąć dobrą energię. Oczywiście najważniejsze jest prawidłowe korzystanie z lustra. Jeśli się nimi nie zajmiesz, zamiast zachować spokój, wprowadzą do pokoju niepokój i chaos.

Lustro feng shui

Feng Shui, a lustro w domu

Oto kilka zasad, które sami praktykujemy, ale często są łamane w domach, które odwiedzamy. Ale chodzi o to, żeby mieć w domu dobrą energię, a nie tylko się jej bezmyślnie pozbywać. Poniżej parę argumentów za, ale i też na TAK!
Jesteśmy na TAK dla dobrej energii luster! Lustro zawsze powinno odbijać dobry wizerunek, który jest piękny, motywujący, domowy, przytulny. Celem wieszania luster jest, by odbijały piękne i pożądane widoki i rzeczy. Uważa się, że zwielokrotnienie obrazu poszczególnych obiektów zwielokrotnia ich liczbę. Dobrze sprawdzają się odbicia pejzażu namalowanego za oknem, palących się świec, zapalonych lamp czy kwiatów w wazonie. Aby wzmocnić pozytywną energię Chi, powieś lustro we wnętrzach, w których rodzina spędza najwięcej czasu. Pamiętaj, aby zawsze uśmiechać się rano, patrząc w lustro. Jesteśmy na tak dla stosowania luster w celu powiększenia przestrzeni, ale z zasadami Feng Shui.

Gdzie powiesić lustro według zasad Feng Shui?

Lustra są korzystne w miejscach w mieszkaniu, które są powiązane z energią metalu, czyli lustro jest korzystne na zachodzie, północnym zachodzie, północy. Lustro to też element dekoracyjny! Tak tez go wieszajcie Wieszajcie lustra, jako dekoracje, nie jako kluczowy aspekt pomieszczenia. Trzeba zachować umiar. Lustro powieś w pomieszczeniu, gdzie rodzina przebywa najczęściej by wzmocnić pozytywną energię Chi. Pamiętaj, że kiedy rano spoglądasz w lustro, zawsze się uśmiechnij. Gdzie wieszać lustra w myśl filozofii Feng Shui?
Podsumowując pamiętajmy: samo wykorzystanie lustra w przestrzeni powinno łączyć funkcjonalność z harmonią. W feng shui liczy się połączenie funkcjonalności z estetyką i poczuciem harmonii wynikającym z dobrego przepływu chi.

Lustra feng shui

Gdzie nie wieszać luster?

Sypialnia

Nie umieszczamy luster w sypialniach ani tam, gdzie odbijają światło, gdy śpimy. W otoczeniu luster jakość naszego snu będzie gorsza, a wzrok zostanie zaatakowany, co jest nieprzyjemne. Już w naturalny sposób śpimy otoczeni oknami, lustrami i drzwiami – złe Feng Shui i brak komfortu. Wybierz lustro przy toaletce do makijaży lub w garderobie.

Przedpokój

Lustra umieszczamy raczej po skosie od drzwi wejściowych, niż bezpośrednio naprzeciwko drzwi, chyba, że mamy duży przedpokój.
Nie umieszczamy luster naprzeciwko drzwi wejściowych w małym przedpokoju, gdzie odległość lustro – drzwi jest na poziomie metra, półtorej metra. Chi a więc życiodajna energia, która wchodzi do domu odbija się w lustrze i rykoszetem wraca skąd przyszła. Nie polecam!
Jestem na NIE dla wszelkich luster z ostrymi krawędziami – to tzw. sha chi – energia.

Kuchnia

Jest taki zabobon, że lustro nad kuchenką podwaja dobrobyt. Jednak warto zwrócić uwagę, że w takich miejscach rzeczy za zwyczaj się brudzą, chlapią, a to złe Feng Shui. Warto to przemyśleć.