Pomysły

Wybór lustra do małej łazienki. Porady i wskazówki

Jakie lustro do małej łazienki

Łazienka bez  lustra? Raczej nikt z Nas nie wyobraża jej sobie bez tego elementu. Stanowią ważną rolę użytkową, ale także dekoracyjną. Małe łazienki  są ciężkie w zaaranżowaniu, nawet dla wprawionych projektantów, jednak elementem, który pomaga optycznie powiększyć małą łazienkę jest zdecydowanie lustro. A jakie lustro wybrać do małej łazienki? Postaramy się Wam udzielić paru wskazówek.

Lustro do małej łazienki – jakie warto wybrać?

Lustro w każdej łazience pełni rolę użyteczną podczas codziennych czynności kąpielowych i higienicznych, lubimy mieć kontrolę nad naszym wyglądem – to jasne.  Nie wyobrażamy sobie takich czynności jak golenie czy wykonywanie make-up bez odpowiedniego lustra. Jednak warto zaznaczyć, że pełni ono też funkcję dekoracyjną i estetyczną. Jakie lustro wybrać do małej łazienki? Lustro pięknie odbija światło dzięki czemu rozświetla  małą łazienkę czy WC. Często w tych pomieszczeniach nie mamy okna, a dzięki dobrze dobranemu zwierciadłu zyskujemy blask i odbicie światła np. od lampy sufitowej.

Elementy, na które warto zwrócić uwagę wybierając lustro do małej toalety

Wielkość

Aby optycznie powiększyć małą łazienkę lub WC najlepiej wpasować jak największe lustro. By jego wielkość nie przytłaczała pomieszczenia proponujemy wybrać lustro bez ramy, klasyczne, gładkie. Tutaj jednak możecie poszaleć z kształtem. Mała łazienka i lustro jakie wybrać? Hitem aranżacji łazienek jest ostatnio lustro o kształcie połowy koła, które prostą krawędzią przykładamy do ściany. Tworzy się piękny efekt, a przy okazji mamy mnóstwo powierzchni do przeglądnięcia. Dobrym pomysłem jest też lustro do samej podłogi. Maksymalnie powiększy przestrzeń, a Ty zyskasz miejsce gdzie będziesz przeglądać się w całości – od stóp do głów. Świetnym zabiegiem w projektowaniu łazienek jest lustro przyklejone na ścianę –a z niej wychodząca podtynkowa bateria. To pomysł i rozwiązanie dla tych, którzy tworzą łazienkę od zera, bo wymaga ona zaplanowania elementów hydrauliki. Dla fanów luster w ramach proponujemy klasyczne kształty w wielu rozmiarach, które znajdziecie w naszym sklepie. Pamiętajcie- każde zamówienie możemy dla Was spersonalizować, wystarczy skontaktować się z Nami mailowo.

Użytkowość

Kierując się względami estetycznymi nie zapominajmy, że lustro musi spełniać parametry przeznaczenia do użytkowania w warunkach wysokiej wilgotności. Szczególną uwagę należy zwrócić na to przy lustrach w ramach. Jakie lustro do toalety sprawdzi się doskonale? Rama musi zostać zaizolowana by nadawała się do użytkowania w łazienkach gdzie podczas kąpieli unosi się para i ciepło. Wszystkie lustra w naszym sklepie online mają ramy z przeznaczeniem do łazienek. Są one odpowiednio izolowane i zabezpieczane.

Styl

Aby łazienka była spójna przy wyborze lustra warto spojrzeć jakie elementy we wnętrzu już Posiadamy. Dobrze jest obracać się w podobnych kształtach, kolorach czy strukturach. Twoja umywalka ma opływowy delikatny kształt? Wybierz lustro owalne lub lustro okrągłe. Posiadasz loftowy wieszak czy grzejnik? Postaw na lustro w czarnej ramie. Harmonia w małej łazience jest szczególnie ważna.

Podświetlenie

W naszym sklepie online możesz zamówić lustro z podświetleniem LED. Oświetlenie takie jest niezwykle przydatne przy codziennych czynnościach, ale dodatkowo daje piękny poblask i otwiera przestrzeń, przy okazji tworząc ją przytulną. Podświetlenie tylne w lustrach ledowych może mieć różną barwę – od zimnej po ciepła, dobierz je do oświetlenia jakie posiadasz i stwórz spójny efekt.

Mała łazienka, a wybór lustra

Wybór lustra do małej toalety nie jest łatwy, warto więc  pamiętać o powyższych aspektach. Często jeden element potrafi odmienić całe wnętrze, a lustra mają magiczną moc otwierania i powiększania przestrzeni. Warto więc chwilę przemyśleć projekt małej łazienki i dobrać je do naszych potrzeb zarówno funkcjonalnych jak i wizualnych.