Inspiracje i pomysły

Jakie lustro wybrać do małego salonu czy jadalni?

Jakie lustro do małej jadalni?

Lustro w salonie czy jadalni to nie obowiązkowy punkt dekoracji czy aranżacji wnętrz, ale jednak wielu z Was się na to decyduje, bo świetnie powiększa przestrzeń. Lustro świetnie zatem sprawdzi się w mniejszych salonach czy jadalniach. Dekorowanie tego pomieszczenia to często wyzwanie, nawet dla wprawionych projektantów. Pełni ono bowiem zarówno funkcję użyteczną jak i dekoracyjną. Lustro pięknie odbija światło, przez co pomieszczenie jest bardziej oświetlone i wydaje się większe. Często w jadalni, np. połączonej z kuchnią nie mamy okna, zatem lustro może być świetnych rozwiązaniem. Zatem jakie lustro wybrać do małego salonu np. w mieszkaniu? Postaramy się udzielić Wam paru przydatnych wskazówek.

Na co zwrócić uwagę wybierając lustro do małego salonu czy jadalni

W jakim stylu jest mój salon?

Aby salon był spójny i tworzył zgraną całość warto przy wyborze lustra przeanalizować jakie elementy dekoracyjne już się w nim znajdują aby dopasować lustro stylem do całości, która już jest. Twoja sofa jest okrągła i puchata? Stolik w kształcie okrągłym? Z pewnością spasuje ci lustro okrągłe lub lustro owalne gładkie czy np. lustro w czarnej okrągłej ramie. Pomieszczenie w stylu loftowym ? Lustro w czarnej ramie lub model ze szprosami to totalny must have! Postaraj obracać się w podobnych kształtach czy strukturach – to zawsze bezpieczny wybór. Jeśli w pomieszczeniu dominują dodatki w stylu glamour– może dobrym wyborem będzie bardziej ozdobna złota rama? Albo lustro z grawerem? Jeśli nie wiesz jakie lustro wybrać do małego salonu, zawsze dobrym wyborem będą proste kształty i delikatne ramy.

Jakiej wielkości wybrać lustro do małego salonu?

Aby optycznie powiększyć to pomieszczenie najlepiej wybrać jak największe lustro. Mamy możliwości personalizacji każdego zamówienia poprzez kontakt mailowy. Możesz zamówić niestandardowy rozmiar lustra- wykonamy je dla Ciebie. Świetnym rozwiązaniem aby lustro w salonie było jak największe jest wybór lustra od samej podłogi do sufitu. Przestrzeń się otworzy, a my zyskujemy miejsce do przeglądnięcia się. Dla fanów luster w ramach proponujemy klasyczne kształty w wielu rozmiarach, które znajdziecie w naszym sklepie. Pamiętajcie – każde zamówienie możemy dla Was spersonalizować, wystarczy skontaktować się z Nami .

Czy moje lustro ma mieć podświetlenie?

W sklepie sordyl-szklo.pl posiadamy lustra z podświetleniem LED. Jednak pamiętaj, że do każdego modelu i kształtu lustra możemy dodać podświetlenie LED według Twoich wytycznych: barwa, moc itd. Lustro z podświetleniem nada dodatkowego klimatu, może posłużyć w salonie jako intymne oświetlenie tworzące klimat i ciepłą atmosferę. Podświetlenie tylne w lustrach ledowych może mieć różną barwę – od zimnej po ciepła, dobierz je do oświetlenia jakie posiadasz w swoim mieszkaniu i stwórz spójny efekt.

Wybór lustra do małego salonu czy jadalni nie jest łatwy, tym bardziej, że możliwości jest wiele. Jeden element we wnętrzu czasem odmienia je całkowicie, więc warto dobrze się zastanowić i zainspirować naszymi wizualizacjami wnętrz. Lustra to magiczne przedmioty, które maja moc otwierania przestrzeni i jej powiększania. W małym salonie to z pewnością duża zaleta, którą należy wykorzystać projektując to wnętrze.