Inspiracje i pomysły

Jak dobrać lustro w złotej ramie do wnętrza?

Jak dobrać lustro w złotej ramie

Kolor złoty kojarzy się Nam z eleganckimi i wytwornymi wnętrzami z okresu baroku  jednak w obecnych stylach wnętrzarskich pojawia się w różnych aranżacjach wnętrz także tych bardziej nowoczesnymi. Trzeba jednak wiedzieć jak go używać i jak dobierać do niego dodatki, w tym – lustro w złotej ramie. Zatem jak aranżować lustro w złotej ramie i jak łączyć z innymi dodatkami? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

Do jakiego wnętrza zastosować lustro w złotej ramie?

Przy obecnej szerokiej gamie wyboru luster, zarówno pod względem kształtów jak i np. doboru odcieni złota może podkreślić ono walory praktycznie większości wnętrz. Większość z nas boi się efektu kiczu przez zastosowanie złota w pomieszczeniu, ale nic bardziej mylnego! Odpowiednio scalone będzie piękną ozdobą, doda elegancji i szyku. Wnętrze wyda się bardziej wykwintne. Taki akcent sprawi, że z pozoru nudne mieszkanie nabierze ekskluzywności. Zatem nie bój się eksperymentować z tym kolorem! Jak eksponować lustro w złotej ramie?

Jeżeli w pomieszczeniu masz już złote dodatki pamiętaj by dobierać ich zbliżone odcienie. Złoto ma bardzo dużo odcieni -od chłodnych stalowych do żółtych słonecznych. Staraj się nie przesadzić z ilością tego koloru – tylko wtedy będzie wyglądał elegancko. Lustro w złotej ramie w jasnym beżowym pomieszczeniu może zaczynić cuda!

Złote lustro we wnętrzu- jak łączyć i eksponować?

Jak już wspominaliśmy kolor ten jest niezwykle wymagający. U nas w Sordyl Szkło indywidualnie możesz dobrać swój odcień, wysyłając nam fizycznie próbkę lub po prostu wybrać z szerokiej palety kolorów RAL lub NCS. Mamy w ofercie również standardowy złoty kolor- na życzenie wysyłamy próbke koloru lub zdjęcia. Dobieraliśmy go indywidualnie na zamówienie w mieszalni kolorów by był idealny! Nasz złoty kolor ramy można określić jako ciepły, satynowy, półmatowy złoty. Przepiękny… Gdzie powiesić lustro w złotej ramie?

Kolor złoty możesz łączyć z każdym stylem: klasycznym, modernistycznym czy glamour. Style architektoniczne znają wiele sposobów jak  wpleść kolor złoty  by wnętrze tworzyło spójną całość. Trzeba tylko trochę odwagi i chęci.

Połączone lustra okrągłe w złotej ramie

Z czym łączyć lustro w złotej ramie?

Kolor złoty ma wymagania co do towarzyszy we wnętrzu. Nie każdy kolor będzie dobrze wyglądał w sąsiedztwie lustra w złotej ramie. Zatem, z czym łączyć lustro w złotej ramie?  Harmonijną parę stworzy na pewno z kolorami równie królewskimi jak: kobalt, granat, turkus, zieleń (ale ta szlachetniejsza –tzw. Butelkowa zieleń). Zawsze dobrze będzie wyglądał z kolorami podstawowymi czarnym- tu złota rama będzie najbardziej wyeksponowana, białym- najbardziej eleganckie i wytworne połączenie oraz  odcieniami beżu-naturalnie i lekko. Pamiętajmy jednak, że złoto nie lubi za dużo barw w jednym pomieszczeniu. Jeśli szukasz inspiracji –zainspiruj się naszymi wizualizacjami tworzonymi przez doświadczonych projektantów.

Lustro w złotej ramie potrzebuje uwagi i odrobiny chęci by je właściwie wyeksponować, ale sprawia, że wnętrze staje się eleganckie i wytworne. Dodaje szyku i ociepla pomieszczenie.