Inspiracje i pomysły

Jak dobrać lustra nieregularne do swojego wnętrza?

Jak dobrać lustra nieregularne do swojego wnętrza

Lustro może być zintegrowane ze ścianą, na której znajdują się rozmaite postery, galeria zdjęć lub elementy dekoracyjne. Powinny być one wybrane zgodnie ze stylem czy kolorem. Jak wybrać lustro nieregularne do swojego wnętrz? Podpowiadamy!

Ciekawym do aranżacji może być lustro o nieregularnym kształcie jak np. Lustro nieregularne Natural. Jest ono w kształcie plamy, niektórzy widzą w nim kształt chmurki. Wyobraźnia daje tutaj pole do popisu. Jeśli powiesimy je w klasyczny sposób jak na wizualizacji – dołem jest nieco węższe,  bardziej zwariowane linie ma natomiast górą. Pamiętajcie jednak, że można je powiesić w dowolnej pozycji co umożliwiają elementy do montażu dodawane osobno do każdego lustra. Po otrzymaniu lustra masz możliwość przymierzenia jego pozycji na ścianie.

Interesującą alternatywą dla lustra nieregularnego Natural jest model Sensual. Jest nieco bardziej delikatny, jego linie są subtelne, a kształt nieco bardziej opływowy. Dlaczego warto wybrać lustro nieregularne do swojego wnętrza? Postawią na niego fani spokojniejszych kształtów i delikatniejszych wnętrz. Bardzo ciekawą propozycją jest powieszenie dwóch sztuk lustra nieregularnego w różnych pozycjach względem siebie – można stworzyć ciekawą kompozycję artystyczną. Nasze modele możesz zamówić w dowolnym rozmiarze tak by nieregularny kształt idealnie wpasować w swoją przestrzeń.

Lustra nieregularne - jakie wybrać

Lustro nieregularne – jak wybrać rodzaj do stylu wnętrza

Lustra nieregularne to nie tylko chmurki czy plamy. Zaliczamy do nich także kształty bardziej nam znane, ale w różnych odmianach. Bardzo lubianą propozycją jest złote lustro o nieregularnym kształcie Maryland czy czarne lustro Missouri. Kształtem przypominają łezki, wymykają się tradycyjnym wzorniczym kształtom dzięki czemu są ciekawsze i wpisują się w najnowsze wnętrzarskie trendy. Oba modele są otoczone ramą. Rozszerzające się ku dołowi wykroje, zdeformowane wielokąty czy kształty wpisane w siebie to kolejne przykłady luster nieregularnych, które możecie znaleźć w naszym sklepie. Jakie lustro nieregularne wybrać do swojego wnętrza? Nieregularną propozycją też będzie koło, ale w odmienionej formie jak np. koło wpisane w koło czyli model Floryda – lustro okrągłe z wypustką lub model Glam – lustro z falowaną ramą czyli koło, które odśrodkową stronę ramy ma w opływowych kształtach.

Wskazówki jak wprowadzić nieregularne lustra do swoich wnętrz

Jak wprowadzić nieregularny kształt lustra do swojego wnętrza? Pamiętajmy przede wszystkim o funkcjonalności czyli o roli jaką ma pełnić. Jeśli jest ono elementem ozdobnym – poszalej z formą i wielkością. Jeśli natomiast ma być również funkcjonalne zadbaj by kształt i forma pozwoliły na wygodne przeglądanie się. Nieregularne kształty w pionie to propozycja idealna na ścianę w przedpokoju. Bardziej okrągłe kształty to pomysł na lustro nad toaletką czy konsolą.

Lustra nieregularne - dlaczego warto wybrać

Pomysły na zawieszenie lustra nieregularnego

  • Zawieś dwa nieregularne kształty np. model Natural w łazience z dwoma umywalkami, ale tak by jedno wisiało wyżej, drugie nieco niżej – sprawisz, że nie tylko kształt, ale i rozmieszczenie będzie ciekawe
  • Lustro nieregularne, które posiada choć jeden bok płaski możesz zawiesić prostą stroną równolegle do ściany – taką możliwość da Ci model Den – lustro ze ściętym bokiem lub Dakota – złote lustro w kształcie półkola
  • Lustro o plamiastym kształcie zawieszone poziomo będzie świetną alternatywą dla obrazu, który często w naszych domach wisi nas komodą lub sofą, możesz tu zainspirować się modelem Sensual. O wielkości i tym jak będzie wisiało decydujesz Ty!
  • Jeśli model lustra jest rozszerzany ku górze – jak czarne lustro Peerl lub Karla, w łazience z podwójnymi umywalkami możesz zawiesić je w dwóch różnych pozycjach. Jedno rozszerzające się ku górze, drugie ku dołowi.

Chmurki, plamki, łezki czy fale- czyli kształty nieregularne, które dają możliwość szaleństwa i kreatywności we wnętrzach. Zainspiruj się naszymi wizualizacjami i znajdź swoje idealne lustro nieregularne do swojego domu!