Inspiracje i pomysły

Gdzie nie wieszać luster? Porady i wskazówki

Gdzie nie wieszać luster

Nie wyobrażamy sobie łazienki czy przedpokoju bez choćby najmniejszego lustra, ale warto wiedzieć, że są miejsca gdzie nie powinny się znaleźć. Oto parę wskazówek prosto od polskiego producenta luster.

Nieodpowiednie warunki – czyli, gdzie nie wieszać lustra?

Są takie miejsca w naszym otoczeniu, gdzie lustro nie powinno zawisnąć lub należy zapewnić im warunki, w których będzie mogło cieszyć nasze oko. Luster nie wieszamy:

  • w łazienkach o wysokiej wilgotności, sauny parowe, pomieszczenia odbiegające od norm takich jak: stojąca woda, regularnie lub stale występujące drgania,
  • w pomieszczeniach o zbyt wysokiej temperaturze i/lub wilgotności (np. sauny, kominki).
Lustro we wnętrzu

W jakich miejscach nie powinno się wieszać luster?

Lustro obok miejsca pracy – skup się i skoncentruj!

Ze względu na to, że lustro odbija dosłownie wszystko, każdy nasz ruch – nie powinno znajdować się w miejscu naszej pracy np. obok biurka. Jest to miejsce gdzie potrzebujemy skupienia i koncentracji, a lustro może nas rozpraszać. Lepszym pomysłem będzie umiejscowienie go np. za naszymi plecami – pozwoli Ci to w pełni skoncentrować się na wykonywanej pracy i uniknąć bodźców odciągających Twoją uwagę.

Lustro w sypialni – śpij spokojnie!

Jeśli chcesz żeby Twój sen był nie zakłócony nie wieszaj lustra w taki sposób, że będziesz widzieć w nim swoje odbicie. Utrudni to wyciszenie i spokojny sen. Może Cię to krępować i możesz czuć się niekomfortowo. Nie sprzyja to odpoczynkowi i relaksowi. Ważne jest także by lustro nie odbijało światła i ruchu z telewizora, który bardzo często mamy w swojej sypialni. Świetnym wyborem miejsca na lustro w Twojej sypialni będzie miejsce nad łóżkiem. Będzie piękną ozdobą Twojego miejsca wyciszenia.

Odbicie od siebie –zdecydowanie nie!

Krótko i na temat- lustra umiejscowione na więcej niż  dwóch prostopadłych ścianach to błąd. Za dużo odbijających się powierzchni sprawia wrażenie chaosu i nie sprzyja relaksowi.  Większa ilość luster może powiększyć pomieszczenie ale pamiętajmy o zachowaniu równowagi.

Za nisko czy za wysoko?

Funkcja lustra nie może być tylko estetyczna – musi pełnić również funkcję funkcjonalną. Jak wiadomo domownicy mogą być różnego wzrostu więc warto zwrócić uwagę by każdy mógł swobodnie się w nim przejrzeć Ci mali i Ci duzi. Gdzie jeszcze nie powinno się wieszać luster?

Lustra nigdy nie wieszamy poniżej linii wzrostu – zabierze Ci pewność siebie, gdy ciągle będziesz się schylać, by się zobaczyć. Przy lustrze łazienkowym warto zadbać by każdy widział nim swoje odbicie buzi, przy dużym lustrze salonowym – by każdy widział sylwetkę. Komfort użytkowania w życiu codziennym jest taki ważny… Sprawdź też, jakie lustro do łazienki wybrać.

Dzień dobry! Tu feng shui

Każdy słyszał o sztuce feng shui. Pomimo tego, że nie każdy stosuje jej zalecenia i zasady w pomieszczeniach warto zastanowić się o wprowadzeniu w życie jednej zasady dotyczącej wieszania luster. Jedna z nich mówi, że nie powinno wieszać się luster na wprost drzwi wejściowych. A dlaczego? Z mieszkania ucieka szczęście i ‘chi’ życiodajna energia, która wchodzi do domu odbija się w lustrze i rykoszetem wraca skąd przyszła, zostaje automatycznie odbita przez lustro. Dodatkowo z funkcjonalnego punktu widzenia ma to też swoje zastosowanie- wchodzący do Ciebie gość nie zaskoczy się własnym odbiciem.